Rychlejší hojení po operacích a zranění

Dodá tělu potřebné impulsy, tělo reaguje na hypoxickou terapii zvýšenou tvorbou červených krvinek, tím pádem se zlepší okysličení krve. Okysličená krev nese kolagen, který dodá do poškozených svalů a tkání, kolagen pak opravuje tkáň.

Hypoxická terapie

Hypoxická terapie také zpomaluje proces stárnutí, předcházet chronickým onemocněním a podporovat celkové zdraví, wellness a omlazení. Zlepšení již po 5 sezeních.

Chci to ZDARMA zkusit

Hypoxická terapie má mnoho vědecky doložených léčebných účinků, jedním z nich je i rychlejší regenerace po zátěži a také rychlejší rekonvalescence po operaci či zranění. Hypoxický trénink a terapie  jsou velmi populární u zdravotních a wellness profesionálů hledajících alternativní léčby.Cílem je použití krátkých přerušovaných inhalací hypoxického vzduchu s vdechováním okolního vzduchu. Tato neinvazivní, bezdrogová technika má za cíl zlepšit lidskou výkonnost a blahobyt díky adaptaci na snížený kyslík.

 

Zrychlená rehabilitace

Pokud jste zranění, můžete zůstat v klidu, Vaše fyzická kondice se nesníží. Ptáte se, jak je to možné? Je to jednoduché, díky hypoxické terapii dodáte tělu potřebné impulsy, tělo reaguje na hypoxickou terapii zvýšenou tvorbou červených krvinek, tím pádem se zlepší okysličení krve. Okysličená krev nese kolagen, který dodá do poškozených svalů a tkání, kolagen pak opravuje tkáň. Kromě toho posílíte dýchací svaly a zlepšíte kapacitu plic. Pokud máte obavy, že během rehabilitace přiberete kvůli nemožnosti sportovat, buďte v klidu. Díky hypoxické terapii bude Vaše tělo i nadále spalovat tuky, obecně dochází ke zrychlení metabolismu a tím pádem nepřibíráte ani v klidovém stavu. Kromě toho dochází také ke zvýšené účinnosti antioxidantů působících v lidském těle.

 

Zkrácení regenerace po zátěži

Sportovci tlačí na své limity, mnohdy se pohybují na tenké hranici úspěchu a přetrénování. Hypoxická terapie a hypoxický trénink pomáhají tento problém zvládnout. Dlouhá doba regenerace znamená nemožnost dalšího tréninkového zatížení, v krajním případě dochází při spěchu dochází k vystavení unaveného těla další zátěži, kterou už není schopno zvládnout. Tady je to velmi krátká cesta k přetrénování a následné ztrátě výkonosti. S hypoxickými nadmořskými sezeními či tréninky v našem centru nebude Váš organismus přetížen a budete se cítit méně unaveni a zotavíte se rychleji. Můžete tedy zvýšit intenzitu tréninku a výrazně zvýšit výkon. Stačí několikrát týdně vdechovat vysokohorský vzduch a dodat tělu potřebný impuls pro rychelšjí regeneraci.

 

Jak je rychlejší regenerace možná a jaké benefity přináší?

  • Tělo vystavené nadmořské výšce je nuceno produktovat více hormonu Erytropoetinu (EPO), ten urychluje přenos kyslíku v krvi a pomáhá tak k větší fyzické kondici. Lépe okysličené svaly = lepší výkon
  • Dochází k rozvoji kardiovaskulárního systému, stimulují se a opravují poškozené nervy a zároveň snižuje celková fyzická námaha, která je spojena s aerobním cvičením
  • Snížení klidová srdeční frekvence a krevního tlaku
  • Snížení možnosti výskytu nemoci a negativních účinků hypoxie

Kromě zrychlené rehabilitace a zotavení existují také důkazy, že hypoxická terapie může zpomalit proces stárnutí, předcházet chronickým onemocněním a podporovat celkové zdraví, wellness a omlazení.

Kontakt

Provozovatel Hypoxického centra
Mgr. Vladimír Vaněk

 Víta Nejedlého 1161
Hradec Králové

info@hypoxicke-centrum.cz

+420 608 832 235

V tuto chvíli je možný pouze pronájem zařízení!