Číst dál...

Astma trápí celosvětově miliony lidí, velmi málo z nich však využivá alternativní metody, jak své astmatické problémy zmírnit. Nabízí se možnost využít různé bylinky, homeopatie nebo solné jeskyně. Hitem je celostní medicína, kdy se doktoři prohrabou vaším životem a snaží se najít příčiny astmatických obtíží, které můžou souviset s nezdravým životním stylem, stresem a podobně. Málokdo však ví o poměrně nové metodě, kterou se však vědci zabývají již po desetiletí. Ano, mluvíme o hypoxické terapii, která velmi dobře pomáhá zmírňovat astmatické a dechové potíže. Vědci dokázali, že už po 15 sezeních, došlo k výraznému snížení asmtatických projevů - kašel, záchvaty atd. A to jak v síle, tak i počtu opakování. U pacientů bylo pozorované posílení dechu, úbytek dušnosti a snažší odkašlávání hlenů z průdušek. 

Číst dál...

Na facebooku nám běžela soutěž, kdy se hrálo o 5 permanentek do našeho Hypoxického centra. Pěti šťastnými (se svými odpovědmi) se stávají

Antonín Iljaševič - tlak
Martin Klícha - výkonnost
Lucie Hrušková - plicní choroba
Simona Klimešová - výkonnost
Marika Hrůšová - dech astma

Soutěžící, na které se nedostalo, nemusí věšet hlavu. Pokud Vás trápí astma, dechové potíže, vysoký krevní tlak II. typu, vysoký cholesterol nebo prostě chcete udělat něco pro své zdraví, můžete využít naši kampaň na portálu slevomat

Číst dál...

Výsledky řízené studie hypoxického tréninku na 20 elitních cyklistech, jak testovali polští vědci Czuba a Zajac v roce 2011. 3 týdny tréninku, 6x tréninkových jednotek týdně z toho 3 vždy v hypoxickém prostředí. Výsledek? Průměrný nárůst výkonu o 8% u max. výkonu a 11% u normalizovaného výkonu. To není špatné ne? Sluší se podotknout že 10% nárůst silového výkonu je minimálně rozdíl jedné výkonnostní cyklistické hobby kategorie.

Detailní grafy zlepšení uvnitř článku

Účinky intermitentního hypoxického tréninku (IHT) jsou stále kontroverzní a jeho účinky zůstávají neověřené. Proto se zkoumalo zda IHT a) zlepšuje aerobní kapacitu; b) zda nastane aerobní pokles trénovanosti po ukončení IHT; a (c) zda přerušovaná hypoxická expozice (IHE) v klidu snižuje možný pokles aerobní vytrénovanosti po IHT. Dvacet osm účastníků (21 mužů / 7 žen, 36 ± 2 roky, maximální příjem kyslíku 55,4 ± 1,3 ml · kg · min) se účastnil jednorázově placebem kontrolované studie. 

Dvanáct trénovaných běžců (hodnota VO2 70,0 ± 3,5 ml/kg/min) provedlo přírůstkové testy k vyčerpání v prostředé normobarické normoxie a hypoxie (16,0% hladina kyslíku) za účelem vyhodnocení submaximálních a maximálních fyziologických proměnných a limitu tolerance (T- Lim). 

Účastníci dokončili osm týdnů středně těžké až těžké intenzity normotoxického tréninku (kontrola [CONT]) nebo hypoxického tréninku (IHT - dvakrát týdně 40 minut běží na pásu v kombinaci s obvyklým tréninkem). Submaximální srdeční frekvence se významně snížila po IHT (-5 tepů/min; p = 0,001) než po CONT (-1 tep/min; p = 0,021). Změny v submaximální hodnotě VO2 se mezi skupinami výrazně lišily (p ≤ 0,05); snížení hladiny IHT při hypoxii (-2,6 ± 1,7 ml/kg/min, p = 0,001) a zvýšení hodnoty CONT v normoxii (+1,1 ± 2,1 ml/kg/min; p = 0,012).

Číst dál...

Navázali jsme spolupráci s Milanem Janatou, předním českým skymaratoncem a běžcem. V únoru bude testovat náš vysokohorský stan a hypoxický generátor, vše bude pečlivě měřeno a vyhodnoceno díky spolupráci s klinikou Uran+

Číst dál...

Po více než měsíčních přípravách máme konečně vše připraveno a otevřeli jsme pro veřejnost. Po sérii testování a zařizování vybavení můžeme konstatovat, že máme vše připraveno k ostrému použití. Přijďte tedy vyzkoušet hypoxický trénink nebo hypoxickou terapii. Těšíme se na Vás. Nezapomeňte, že první lekce je ZDARMA, tak se neváhejte objednávat.

Kontakt

Provozovatel Hypoxického centra
Mgr. Vladimír Vaněk

 Víta Nejedlého 1161
Hradec Králové

info@hypoxicke-centrum.cz

+420 608 832 235

V tuto chvíli je možný pouze pronájem zařízení!